Mandale

MANDALA
Twój duchowy przyjaciel
ROZWÓJ DUCHOWY, MANDALE, MEDYTACJA, AFIRMACJE

Medytacja z Mandalą

Mandale
Polecam Mandale
O Mandalach
Wystawa Mandali
Animacje Mandali
Archiwum Mandali

Afirmacje i Mandale

Mandale jako Muzyczne Medytacje

Galeria

Rozwój Duchowy

Rozwój Osobisty

Księga Gości
Mandala - Blog
O mnie
Linki
TOP

Mandale:

Mandala - Rozwój Duchowy
Mandala
- Rozwój Duchowy

Mandala - Radosny Spokój
Mandala
- Radosny Spokój

Zapraszam na nową stronę:
Mandala do kolorowania
Mandala do kolorowania

Medytacja z Mandalą

Medytacja z Mandalą odnosi się głównie do pracy z Intuicją, rozwija w Tobie intuicyjny kontakt ze sobą i Boską Istotą w Tobie. Dzięki niej doskonale współpracujesz ze swoją Intuicją. Medytacja z Mandalą rozwija i uczy korzystać ze Świadomości Rozróżniającej. Nauczysz się Rozróżniać źródła informacji, ich jakość, przydatność, bądź zbędność, korzyść lub destrukcyjny wpływ. Medytując z Mandalą będziesz również wiedział/wiedziała co dalej z tymi informacjami robić. Ze Świadomością Rozróżniającą będziesz zawsze pewny/pewna jakości i kierunku swojej Drogi.

W naszej kulturze społecznej od jakiegoś czasu więcej uwagi przykładało się rozwijaniu racjonalnej części umysłu. W rozwoju duchowym bywało zaś odwrotnie, lekceważono rozsądek jako zaprzeczenie Intuicji. Jednak zostaliśmy obdarzeni i jednym i drugim nie przypadkowo. Rozsądek jest niezbędny zawsze kiedy jeszcze nie mamy dostatecznie rozwiniętej Intuicji, albo nie mamy z nią pełnego kontaktu. Rozsądek i Intuicja mogą doskonale ze sobą współpracować i znajdują świetne zastosowanie zarówno w codziennym życiu, w relacjach społecznych oraz w rozwoju osobistym i duchowym. Człowiek korzystający ze swojej Intuicji doskonale będzie radził sobie w życiu i w relacjach z innymi, a coś co przypomina rozsądek i stopniowo zastępuje go w Rozwoju Duchowym nazywamy Świadomością Rozróżniającą.

Dla początkujących

Medytacja z Mandalą jest bardzo prosta i z powodzeniem może być świetnym wprowadzeniem do innych technik medytacyjnych. Możesz zacząć naukę medytacji właśnie od Medytacji z Mandalą. Odpowiednio dobrana mandala poprowadzi Cię w uczeniu się Medytacji.

Dla zaawansowanych

Medytacja z Mandalą jest jednocześnie bardzo zaawansowaną praktyką duchową. Stopień zaawansowania zależy najbardziej od Twojego doświadczenia, umiejętności wchodzenia w głęboką medytację i od stopnia poszerzenia Twojej świadomości. Ważnym elementem jest też dobranie odpowiedniej Mandali zgodnej z Twoimi potrzebami, predyspozycjami i upodobaniami.

Medytacja z Mandalą - Nauka Medytacji w praktyce

Wejdź w stan medytacji. Bez wysiłku, bez napinania się, wpatruj się w środek mandali.

Jeżeli czujesz napięcie, zmęczenie oczu albo jakąś inną niedogodność - przerwij medytację i wróć do etapu wchodzenia w stan relaksu (odpowiednia Mandala pomoże Ci również w wyćwiczeniu łatwego i szybkiego wchodzenia w relaks a Mandala do nauki medytacji poprowadzi Cię dalej).

Podczas medytacji z mandalą obserwuj swoje uczucia, myśli, doznania w ciele. Mandala może Cię zainspirować w temacie nad którym obecnie pracujesz albo w tym, który jest w nią "wpisany". Ważne żeby nie oczekiwać jakichś szczególnych wrażeń, lub określonych efektów. Medytacja z Mandalą, tak jak każda inna medytacja jest spontaniczna i wypływają w niej nieoczekiwane, jednak doskonałe rozwiązania i przeżycia.

Może też być tak, że na początku nie będziesz miał/miała inspiracji. Bywa, że Medytacja z Mandalą zaczyna się od intensywnych doznań i transformacji energetycznych - zaakceptuj proces i poddaj się mistycznym przemianom jeżeli czujesz się gotowy/gotowa. Jeżeli zaś nie czujesz się pewnie, pracuj nad zaufaniem do własnej Intuicji i własnego bezpieczeństwa. Opór i kontrola w trakcie Medytacji z Mandalą jak i każdej innej medytacji, wyprowadza ze stanu medytacji.

Życzę powodzenia i wielu sukcesów życiowych i na Drodze Duchowego Wzrostu.

Wszelkie prawa zastrzeżone (C) Radek Dobke Pozytywna

MANDALA - Twój duchowy przyjaciel
ROZWÓJ DUCHOWY, MANDALE, MEDYTACJA, AFIRMACJE

kontakt e-mail

obraz mandali
mandala